Lenovo Slim3-83X700HMIN 13th Gen.Corei3/8GB/512GB/15.6"FHD/W11+MSO/Arctic Grey/ADP
| Product Code | GC9307 |
| Brand | LENOVO |
Cash on Delivery (COD) facility is now available. No Returns.
| Model | Lenovo Slim3-83X700HMIN |
| Warranty | 1 Year Brand Warranty |
About This Product
Lenovo Slim3-83X700HMIN 13th Gen Core i3 Laptop delivers reliable performance with a 13th Gen Intel Core i3 processor, 8GB RAM, and 512GB SSD storage, making it ideal for everyday computing tasks. Featuring a 15.6-inch Full HD display, Windows 11, and MS Office pre-installed, this laptop ensures smooth multitasking and productivity. Its sleek Arctic Grey design adds a modern touch, while ADP support provides added protection. Available at Golchha Computer, this laptop is a perfect choice for students and professionals in India.
ЁЯТ╗ Lenovo Slim 3 15.6" Laptop Specifications
| Feature | Description |
|---|---|
| Model | Lenovo Slim 3 (83X700HMIN) |
| Processor | 13th Gen Intel Core i3 |
| RAM | 8GB |
| Storage | 512GB SSD |
| Display | 15.6" Full HD (1920 x 1080) |
| Graphics | Integrated Intel UHD Graphics |
| Operating System | Windows 11 |
| Software | Microsoft Office (Pre-installed) |
| Color | Arctic Grey |
| Warranty | ADP (Accidental Damage Protection) |
| Usage | Ideal for students, office work & daily use |
тЬЕ The Lenovo Slim 3 13th Gen Core i3 Laptop is designed for smooth everyday performance with its powerful 13th Gen processor, fast 512GB SSD storage, and 8GB RAM. The 15.6" Full HD display ensures clear visuals, while Windows 11 and pre-installed MS Office make it perfect for students and professionals. With ADP protection and a sleek Arctic Grey design, itтАЩs a reliable and stylish choice for daily computing.
ЁЯУЮ рдХрд┐рд╕реА рднреА рдкреВрдЫрддрд╛рдЫ рдпрд╛ рдереЛрдХ рдСрд░реНрдбрд░ рдХреЗ рд▓рд┐рдП рд╕рдВрдкрд░реНрдХ рдХрд░реЗрдВ: +91-8385030152 (рдХреЙрд▓ рдпрд╛ рд╡реНрд╣рд╛рдЯреНрд╕рдПрдк)
рдЗрд╕ рдЙрддреНрдкрд╛рдж рдХреА рдХреАрдордд рдмрд┐рдирд╛ рдкреВрд░реНрд╡ рд╕реВрдЪрдирд╛ рдХреЗ рдмрджрд▓ рд╕рдХрддреА рд╣реИред рдЖрдкрдХреА рдУрд░ рд╕реЗ рдХрд┐рдпрд╛ рдЧрдпрд╛ рдСрд░реНрдбрд░ рддрдм рддрдХ рд╡реИрдз рдирд╣реАрдВ рдорд╛рдирд╛ рдЬрд╛рдПрдЧрд╛ рдЬрдм рддрдХ рд╣рдорд╛рд░реА рдЯреАрдо рджреНрд╡рд╛рд░рд╛ рдХреЙрд▓ рдпрд╛ рдореИрд╕реЗрдЬ рдХреЗ рдорд╛рдзреНрдпрдо рд╕реЗ рдкреБрд╖реНрдЯрд┐ рдирд╣реАрдВ рдХреА рдЬрд╛рддреАред рдХреГрдкрдпрд╛ рдкреБрд╖реНрдЯрд┐ рд╕реЗ рдкрд╣рд▓реЗ рднреБрдЧрддрд╛рди рди рдХрд░реЗрдВред
The price of this product is subject to change without prior notice. Any order will only be considered confirmed once our team validates it via call or WhatsApp. Do not make payment until confirmation is received.
рдХреВрд░рд┐рдпрд░ рд╢реБрд▓реНрдХ рдЙрддреНрдкрд╛рдж рдХреА рдкреИрдХрд┐рдВрдЧ рдХреЗ рдмрд╛рдж рдирд┐рд░реНрдзрд╛рд░рд┐рдд рдХрд┐рдпрд╛ рдЬрд╛рддрд╛ рд╣реИ рдФрд░ рдпрд╣ рдСрд░реНрдбрд░ рдЕрдорд╛рдЙрдВрдЯ рдореЗрдВ рд╢рд╛рдорд┐рд▓ рдирд╣реАрдВ рд╣реЛрддрд╛ред
рд╣рдо рдореБрдЦреНрдпрддрдГ рднрд╛рд░рддреАрдп рдбрд╛рдХ (рдкреЛрд╕реНрдЯ рдСрдлрд┐рд╕ рдкрд╛рд░реНрд╕рд▓ рд╕реЗрд╡рд╛) рдХреЗ рдорд╛рдзреНрдпрдо рд╕реЗ рдбрд┐рд▓реАрд╡рд░реА рдХрд░рддреЗ рд╣реИрдВ, рдЬрд┐рд╕рдореЗрдВ рд╕рд╛рдорд╛рдиреНрдпрддрдГ 1 рдХрд┐рд▓реЛрдЧреНрд░рд╛рдо рдХреЗ рд▓рд┐рдП тВ╣100 рдЪрд╛рд░реНрдЬ рд╣реЛрддрд╛ рд╣реИред
рдЗрд╕рдХреЗ рдЕрддрд┐рд░рд┐рдХреНрдд, рдЧреНрд░рд╛рд╣рдХ рдХреА рд╕реБрд╡рд┐рдзрд╛ рдЕрдиреБрд╕рд╛рд░ рд╣рдо рдмрд╕ рдХреЗ рджреНрд╡рд╛рд░рд╛ рдФрд░ рдкреНрд░рддрд┐рд╖реНрдард┐рдд рдХреВрд░рд┐рдпрд░ рдХрдВрдкрдирд┐рдпреЛрдВ рдЬреИрд╕реЗ Skyking, Pushpak, Shekhawati, Maruti, Tirupati, DTDC, Blue Dart рдФрд░ рдЕрдиреНрдп рд╡рд┐рд╢реНрд╡рд╕рдиреАрдп рдорд╛рдзреНрдпрдореЛрдВ рд╕реЗ рднреА рдбрд┐рд▓реАрд╡рд░реА рдХреА рд╕реБрд╡рд┐рдзрд╛ рдкреНрд░рджрд╛рди рдХрд░рддреЗ рд╣реИрдВред
Courier charges depend on packing and are not included in order total. We primarily ship via India Post (тВ╣100/kg), but can also use reliable couriers like Skyking, Pushpak, Shekhawati, Maruti, Tirupati, DTDC, Blue Dart, and others upon customer request.